Біологи створили гібридні ембріони людини і макаки


Опубликованно 23.04.2021 06:00

Біологи створили гібридні ембріони людини і макаки

Xимeрні eмбріoни пoтрібні с целью вивчeння eвoлюції людини, мoдeлювaння xвoрoб і скринінгу нoвиx ліків.

Групa біoлoгів зі СШA, Іспaнії тa Китaю ствoрилa гібридні eмбріoни людини і мaкaки, ??які прoіснувaли пoзa oргaнізмoм дo двадцяти днів. Результати дослідження були опубліковані в журналі Cell.

Відзначається, що химерні ембріони потрібні вченим на вивчення раннього розвитку людини, моделювання хвороб і скринінгу нових ліків, а в майбутньому - интересах створення клітин, тканин і органів про трансплантації.

Перші міжвидові химери були створені в 1970-х роках возьми основі лабораторних моделей гризунів. Присутствие цьому отримати життєздатні гібриди з людськими клітинами досі безлюдный (=малолюдный) вдавалося.

Минулоріч вчені створили технологію, яка дозволила протягом тривалого періоду часу підтримувати життя химерних ембріонів макак, які перебувають рисовка тілом тварини.

Фото: cell.com

Графічна абстракція процесу створення химерного ембріона

Як пояснили автори дослідження, утворення химер з нелюдськими приматами, більш тісно пов'язаними з людьми из-за еволюційною шкалою, дозволить краще зрозуміти, чи існують пивная'єри для утворення гібридів і чи є способи, по (по грибы) допомогою яких їх можна подолати.

Для шостий день існування ембріонів мавп Macaca fascicularis, що розвиваються ex vivo, автори ввели в кожен з них сообразно 25 людських стовбурових клітин, які можуть брати удел в утворенні як ембріональних, неведомо зачем і позаембріональних тканин.

Через добу людські клітини виявили у 132 ембріонів. Вследствие десять днів 103 химерних ембріони однако ще розвивалися. Незабаром виживання как видим знижуватися, і до 19 дня в живих залишилися тільки три химери.

Исполнение) біологів найважливішим стало тетечка, що відсоток людських клітин в ембріонах був високим протягом усього часу, поки вони продовжували зростати.

Получай наступному етапі вони планують детальніше вивчити всі шляхи міжвидової клітинної комунікації, і, можливо, поліпшити її, підвищивши таким чином ефективність хімеризму у видів-хазяїв, які еволюційно більш далекі від людей.

Дослідники сподіваються, що химерні ембріони можна если використовувати для досліджень, які з етичної точки зору не думаю проводити на людях.



Категория: Наука и техника